W ostatnim czasie coraz więcej osób zajmuje się rękodziełem, można więc powiedzieć, że przeżywa ono swój renesans. W wolnym czasie powstają oryginalne i niepowtarzalne prace, które stanowią wspaniałą ozdobę naszych mieszkań. Panie Teresa Schmidt i  Danuta Klepuszewska, mieszkanki Kobierzyc, które od wielu lat tworzą różne ozdoby, dekoracje i są prawdziwymi artystkami w swoim fachu zgodziły się zaprezentować na naszej stronie kilka własnoręcznie wykonanych prac, które mogą stanowić ozdobę każdego domu w czasie zbliżających się świąt wielkanocnych.

 

Pani Teresa Schmidt od dziecka tworzy małe i duże arcydzieła, dzięki swojej mamie, która nauczyła ją wszystkiego. Pani Teresa wyszywa haftem płaskim, krzyżykowym, szydełkuje,  a także tworzy wieńce dożynkowe od blisko 30 lat, wyplata koszyki, robi bombki oraz jajka na Wielkanoc.

Dla początkujących ma radę: “Warto próbować samemu coś stworzyć, jeśli komuś się coś spodoba trzeba dążyć do tego, aby zrobić to własnymi siłami”.

Pani Danuta Klepuszewska od kilku lat prężnie działa w Kobierzyckim Kole Gospodyń, a w czasie wolnym wyszywa haftem krzyżykowym, wykonuje stroiki okolicznościowe, kwiaty z bibuły i inne dekoracje.

Oprócz prac związanych z rękodziełem, bardzo lubi gotować tradycyjne polskie potrawy. Do jej popisowych dań zaliczyć można, kapustę w zalewie z ogórków kiszonych z zapiekanymi ziemniakami i boczkiem oraz placek drożdżowy z kaszą gryczaną, ziemniakami i cebulką.

Dla osób, które czują, że mają potrzebę odkrycia w sobie nowych talentów, ma jedną radę, “próbujcie swoich możliwości do skutku”.