W niedzielę 23.04.2022 r. w Sali Widowiskowej Kobierzyckiego Ośrodka Kultury na scenie wystąpił Janusz Cedro z recitalem „Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60tych i 70 tych”. Wydarzenie zostało gorąco przyjęte przez mieszkańców gminy Kobierzyce. Po kilku utworach koncert zamienił się we wspólne śpiewanie z publicznością. Na program ponad półtoragodzinnego koncertu składały się utwory m.in. takich zespołów i wykonawców jak: Czerwone Gitary, Piotr Szczepanik, Dwa plus jeden, Niebiesko Czarni, Czesław Niemen czy Skaldowie. Aranżacje ich utworów w wykonaniu Janusza Cedro były bliskie oryginalnym wykonaniom. Z pewnością można powiedzieć, że było rockandrollowo a niektóre refreny zostały odśpiewane ponadwymiarową ilość razy. Tego wieczoru mieliśmy niepowtarzalną okazję przeżyć powrót do najpiękniejszych piosenek z „tamtych lat” i możliwość zintegrowania się poprzez wspólne śpiewanie.

Janusz Cedro to pochodzący z Kielc muzyk, kompozytor, aranżer, reżyser, manager i producent muzyczny, znany wokalista, manager i konferansjer grupy Spirituals Singers Band oraz z występów w projekcie Janusz Cedro Live In Concert, przekształconego później w formację Janusz Cedro and The Band. Od 1977 roku związany jest z Wrocławiem – studiował w tym mieście w latach 1977–1981, a od 1983 absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Wydziału Turystyki i Rekreacji. Momentem najważniejszym w karierze Spirituals Singers Band było nominowanie i przyznanie zespołowi przez miesięcznik „Jazz Forum” w 1992 roku I miejsca w kategorii „najlepszy zespół jazzowy w Polsce”. W 1994 roku Janusz Cedro odszedł od zespołu i rozpoczął solową karierę artystyczną.

Za nim koncerty m.in., we Wrocławiu, Warszawie czy Łodzi, ale najchętniej gra koncerty w miastach i miasteczkach naszego pięknego Dolnego Śląska. Wystąpił m.in. w: Kątach Wrocławskich, Sycowie, Strzelinie, Siechnicach, Kamieńcu Wrocławskim, Dusznikach Zdroju, Długołęce, Polanicy Zdroju, Ziębicach, Zieleńcu, Smolcu, Szczawnie Zdroju, Niemczy, Środzie Śląskiej, Udaninie i można powiedzieć jedno – koncerty zawsze są gorąco przyjmowane przez zgromadzoną publiczność. Popularność tych piosenek wynika z tego, że ludzie pamiętają te piosenki, bo żyli w tamtych czasach, ale również dlatego, że Radio Pogoda od 2017 roku na swojej antenie non stop gra właśnie polskie piosenki z lat 60 tych i 70 tych, a stacja ta cieszy się wielką popularnością na Dolnym Śląsku.