Zdjęcie z koncertu zespołu Pectus 6.12.2019 w Kobierzycach, organizator: Kobierzycki Ośrodek Kultury

Był to pełen dobrej energii i świątecznego blasku koncert mikołajkowy 6 grudnia 2019 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Kobierzycach. Zespół Pectus zgromadził kilkusetosobową publiczność – bilety zostały wyprzedane do ostatniego miejsca.
Siłą tej formacji jest witalność,  świetne aranże, wielka muzykalność i harmonia głosów braci Szczepaników – Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja, którzy przedstawili świąteczny program ze swej płyty „Kolędy przy kominie” nagranej w 2016 roku w rodzinnym domu w Bogoniowicach na Podkarpaciu.
Wspaniale zabrzmieli zarówno a cappella („Oj, maluśki, maluśki”), w tradycyjnym repertuarze polskich kolęd, polskiej wersji przeboju George’a Michela i zespołu Wham „Last Christmas” z tekstem Jacka Skubikowskiego, znanej jako „Kolęda dwóch serc” , jak i w autorskich kompozycjach świątecznych („Przy kominie”).
Pectus porwał wszystkich do śpiewania a na bis zaprosił do wspólnego występu dzieci z chóru Insieme Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, z którym wykonał „Lulajże Jezuniu” i „Wśród nocnej ciszy”. O tym występie mówił ciepło publicznie ze sceny i dla wrocławskiej telewizji ECHO24, podkreślając wyjątkowość udziału dzieci i ich muzykalność. Po koncercie bracia Szczepanikowie znaleźli  też czas dla fanów, na wspólne zdjęcia oraz autografy przy ich stoisku z płytami.
Zwieńczeniem wieczoru było uroczyste zapalenie lampek na choince przed halą KOSiR-u z udziałem wójta gminy Ryszarda Pacholika. Świątecznego blasku dodała również orkiestra dęta Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, która przy choince zagrała wiązankę kolędową.

Izabella Starzec