– Program Categories – Plastyka

Instruktorka: Katarzyna Giebel
Wiek: 4–6 lat
Zajęcia: na zajęcia w ramach Akademii Malucha obowiązuje jedna opłata wpisowa w wysokości 100 zł (płatne jednorazowo)
Miejsce: Kobierzyce
Zapisy:  Kobierzycki Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 7, Kobierzyce
Dział Sekcji, pok. 16, II p.
Dodatkowe informacje: tel. 608 329 418, 663 994 000

Zajęcia prowadzone są dla dzieci w wieku od 4 roku życia. Umożliwiają najmłodszym rozwijanie zdolności manualnych, pobudzają wyobraźnię i twórcze myślenie oraz zachęcają do owocnego spędzania wolnego czasu.
Program jest dostosowany do wieku dzieci i rozpoczyna ich przygodę ze sztuką. Zapoznaje z wieloma technikami plastycznymi, realizuje wiele ciekawych tematów. W formie zabawy dzieci tworzą prace malarskie, rysunkowe, kolaże. Uczą się jak wykorzystać niepozorne materiały do stworzenia własnego „dzieła sztuki”.

Instruktor: Marek Ruszkiewicz
Wiek: dzieci, młodzież, dorośli
Zajęcia: płatne
Miejsce: Kobierzyce
Zapisy: Kobierzycki Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 7, Kobierzyce
Dział Sekcji, pok. 16, II p.
Dodatkowe informacje: tel. 608 329 418, 663 994 000

Zajęcia z rysunku skierowane są do dzieci od lat 8 oraz dorosłych. Charakteryzują się pracą przy sztalugach, pracą z modelem, realizowane są w studio oraz opcjonalnie w plenerze.
W programie jest nauka rysunku martwej natury, pejzaży, portretów. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rejestrowania otaczającej rzeczywistości oraz wrażliwości uczestnika na polu plastycznym.

Instruktorka: Katarzyna Giebel
Wiek: szkolny
Zajęcia: bezpłatne
Miejsce: Kobierzyce
Zapisy: Kobierzycki Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 7, Kobierzyce
Dział Sekcji, pok. 16, II p.
Dodatkowe informacje: tel. 608 329 418, 663 994 000

Zajęcia z plastyki przeznaczone są zarówno dla najmłodszych uczestników rozpoczynających swoją przygodę z plastyką, jak i dla starszych dzieci. Zajęcia mają na celu rozwijanie sprawności manualnej i twórczego myślenia.
Dzieci uczą się posługiwać podstawowymi narzędziami i technikami plastycznymi. Rysują, malują, lepią, wycinają, naklejają. Dodatkowo wykonują małe formy rzeźbiarskie i dekoracyjne, poznają sposoby dekupażu, quillingu, batiku. Uczą się podstaw tradycyjnego szycia ręcznego oraz tradycyjnych technik graficznych jak np. monotyp i linoryt. Poznają techniki pracy z różnymi masami plastycznymi, które są świetnym tworzywem dla rozwoju motoryki ręki, ogólnych umiejętności manualnych oraz wyobraźni.
W pracach twórczych wykorzystywany jest papier, tekstylia, masy plastyczne oraz nikomu niepotrzebne rzeczy, aby wyczarować z nich coś nowego.

 

Sponsorzy / Współpraca

 

Kobierzycki Ośrodek Kultury
ul. Ludowa 7, 55-040 Kobierzyce
tel. (71) 311-12-00
NUMER KONTA BANKOWEGO:
BS. KOBIERZYCE NR: 2095750004 00000316 2000 0010

Powrót do góry