W minioną niedzielę 17 października 2021r mieliśmy przyjemność gościć w Kobierzyckim Ośrodku Kultury
jedną z najpopularniejszych polskich pisarek bestsellerowych opowieści historycznych Joannę Jax. Pani Joanna urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającą Polaków w Kazachstanie.
Autorka już od szkoły podstawowej marzyła o pisarstwie jednak dopiero w 2014r zadebiutowała powieścią Dziedzictwo von Beków , która zachwyciła recenzentów i czytelników. Kolejne powieści : Długa droga do domu, Piętno von Beków, Syn zakonnicy a także cykle powieściowe – sześć tomów Zemsty i przebaczenia oraz trylogie Zanim nadejdzie jutro i Prawda zapisana w popiołach oczarowała nawet najbardziej wymagających czytelników .
Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść Pamiętnik ze starej szafy.
Pisarka urzekła nas swoimi opowieściami , odmalowanymi na tle wielkich wydarzeń z przeszłości, którymi zdobyła nasze serca. Dowiedzieliśmy się o skrupulatnej pracy nad książkami oraz dlaczego pisze pod pseudonimem : Joanna Jax i Patrycja May. Czas płynął, a pytań nie ubywało. Jaka jest Joanna Jax kiedy pisze? Autorka z uśmiechem przyznała , że pochłonięta przez fabułę, zaopatrzona w kawę, z nieodłącznym laptopem na kolanach zapomina o całym świecie. Nie tworzy wcześniej skrupulatnych planów książki i szczegółowych konspektów.
Po zakończonym spotkaniu autorskim nasi czytelnicy mogli zakupić powieści oraz otrzymać autograf tak wybitnej pisarki. Mamy nadzieję, że Joanna Jax jeszcze zagości w Kobierzyckim Ośrodku Kultury przy okazji promocji kolejnych książek bo jak wspólnie stwierdziliśmy, książki Joanny Jax mają jedną wadę:
Chodź długie , zawsze niestety się kończą…….

Magdalena Sondej