18 lutego 2023 roku w Sali widowiskowej Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, odbyło się spotkanie z Arturem Barcisiem – jednym z najpopularniejszych współczesnych aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych oraz autorem książek” Aktor musi grać, by żyć” i „Artur Barciś. Rozmowy bez retuszu”.

Artur Barciś najwięcej widzów do ekranów przyciągnął, grając w kultowych serialach „Miodowe Lata” i „Ranczo” gdzie wcielał się w postać Arkadiusza Czerepacha. Szerszej publiczności znany jest także m.in. z ról  w „Znachorze”, „Człowieku z Żelaza” czy „Zmiennikach” oraz ze swoich licznych występów teatralnych.

W trakcie 1,5 godzinnego spotkania aktor przywołał wiele anegdot ze swojego życia aktorskiego, ale także prywatnego.  Dowiedzieliśmy się m.in.  o początkach Jego kariery z Krzysztofem Kieślowskim, o historii najciekawszych ról czy też o długiej i owocnej współpracy aktorskiej z Cezarym Żakiem.  Rozmawialiśmy również o dzieciństwie, początkach aktorstwa, przeżyciach w szkole teatralnej oraz o warsztacie aktorskim. Próbkę swych możliwości Pan Artur zademonstrował próbując nauczyć nas dykcji, co okazało się nie lada wyzwaniem.  Mimo swojej niezaprzeczalnej popularności, aktor w swoich wypowiedziach, sprawiał wrażenie człowieka niezwykle pokornego, za co pokochała Go liczna publiczność, uczestnicząca w naszym spotkaniu.

Na koniec znalazł się również czas na autografy i zdjęcia.

Panie Arturze było nam niezmiernie miło Gościć Pana w progach naszego domu kultury.