Za nami kolejne spotkanie zorganizowane przez filię biblioteczną w Wierzbicach dla dzieci z pobliskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Tym razem zapoznaliśmy się z przygodami „Pawia, co ogon miał z przyjaźni” autorstwa Pana Poety, którego mieliśmy zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim rok temu. Bajka ta, nie została wybrana przypadkowo. Na jej podstawie zwrócono uwagę małym uczestnikom spotkania, jak ważna w życiu każdego człowieka jest PRZYJAŹŃ, WZAJEMNA POMOC:

„Nawet gdy dać możesz mało, ważne, by się pomóc chciało. Twój najmniejszy nawet wkład, może zmienić komuś świat!”

O tym właśnie dowiedział się Paw, który zgubił swój piękny ogon jesienią. Na szczęście z pomocą przyszli mu przyjaciele, wpadając na genialny pomysł: podarowali mu po jednym własnym piórze:

„Kos, Gil, Kruk i inne ptaki, też go wsparły w sposób taki. Podzieliły się ptaszyska, więc Paw ogon swój odzyskał. A gdy wiosną rósł mu nowy, Paw powiedział: Nie ma mowy! Bo piękniejszy jest o wiele, ogon od Was przyjaciele. Gdyż jest znakiem życzliwości… Wdzięczny jestem, a z wdzięczności… Nawet świat opłynę wpław! Wszystko dla Was zrobię…. PAW”.

Na zakończenie naszego spotkania, każde dziecko wykonało zakładkę do książki (KREDKĘ), z patyczków laryngologicznych.

Dziękujemy serdecznie za spotkanie….

M. Sankowska