Dnia 22.05.2022 roku, na zaproszenie Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, nasze kulturalne progi przekroczył niesamowity Gość, człowiek, który swoim zawodem uczynił przekraczanie granic… Człowiek, którego interesują ludzie patrzący na rzeczywistość w sposób odmienny od ogólnie przyjętego… Mowa tutaj oczywiście o p. Przemysławie Kossakowskim.

Dziennikarz, podróżnik, autor książki „Na granicy zmysłów”. Swoją popularność zdobył jako twórca cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie” i „Down the Road” – programów które ukazują nietypową i zaskakującą stronę rzeczywistości, którą mało kto z nas miał okazję poznać.

Podczas naszych dwóch spotkań p. Przemek Kossakowski zabrał publiczność w interaktywną podróż przez lata swoich eksperymentalnych doświadczeń w różnych zakątkach świata:

„Przeszedłem kilka nowych granic. Geograficznie, duchowo, fizycznie. Dowiedziałem się o sobie i o świecie rzeczy których nie ujmie żaden scenariusz, telewizyjny bo są to rzeczy które muszą się zdarzyć, a których po prostu nie można wymyślić i wyreżyserować. Drżałem z zimna w rosyjskiej Syberii, przemierzałem zasnute rdzawym pyłem, mongolski stepy, nieprzyzwoicie zieloną amazońską dżunglę i surowe góry Kazachstanu, aby znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a kiedy w końcu je poznawałem, okazywało się że moje pytania były zupełnie inne od tych jakie zadać powinienem”  – Przemysław Kossakowski…

Nie lada atrakcją była również niesamowita prezentacja multimedialna, dzięki której mogliśmy ujrzeć niesamowite miejsca, ludzi, zwyczaje, których być może nigdy nie będzie nam dane zobaczyć na własne oczy.

Podczas spotkania usłyszeliśmy również o fenomenalnie napisanym reportażu Kossakowskiego na podstawie programu „Kossakowski. Szósty zmysł”. Opisana i opowiedziana nam podróż przez Polskę, Ukrainę,  Bałkany i Rosję wprawiła w zdumienie i wstrząsnęła nie jednym uczestnikiem spotkania. Kossakowski na własnej skórze doświadczył bowiem praktyk znachorów, uzdrawiaczy, wróżów, ekstrasentów, szeptunek i bioenergoterapeutów:

„Spotkałem natchnionych uzdrowicieli obojga płci, mistyków, szaleńców oraz paru uroczych hochsztaplerów. Przeszywano mnie energią różnej proweniencji: kosmiczną, boską, osobistą, energią ziemi i powietrza, energią wody i ognia. Przyzywano do pomocy duchy przodków, wyganiano demony, przywoływano demony, mierzono kolor i intensywność aury […], cięto mi skórę na czaszce, spuszczano krew, chłostano mnie wrząca wodą, zachęcano do jedzenia robaków, obkładano wnętrznościami, oczyszano z klątw i diagnozowano choroby, o których istnieniu nie miałem bladego pojęcia”…

Na zakończenie naszych spotkań, każdy zainteresowany mógł porozmawiać z naszym Gościem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy wszystkim, za tak liczny udział w naszych spotkaniach. Mamy nadzieję, że podobało Wam się równie mocno, jak Nam.

Gorąco zachęcamy do przeczytania książki Przemka Kossakowskiego oraz do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu organizowanym przez bibliotekę w Kobierzycach.

 

M.Sankowska