W Kobierzyckim Ośrodku Kultury odbyły się 4 marca 2020 r. eliminacje gminne 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, który kierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas VI -VIII. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: recytacja (14 osób) i poezja śpiewana (8). Oceniało ich jury w składzie: Bożena Bordnik – filolog, przewodnicząca jury, Tomasz Bykowski –  instruktor muzyki oraz Stefania Wiatroszak –  filolog, historyk, wieloletnia nauczycielka języka polskiego i historii w szkole średniej.

W kategorii recytacja jury nie przyznało pierwszego i drugiego miejsca. Na trzecim uplasowała się Julia Jastrzębska, która recytowała „Widokówkę z tego świata” Stanisława Barańczaka. Wyróżnieni zostali Ignacy Sterniuk, Wiktoria Bochenek i Amelia Kułak.
W kategorii poezja śpiewana pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Janic, która zaśpiewała a cappella piosenkę „Rzeki snu”. Na drugim miejscu znalazł się Jan Szymeczek z utworem „Quo vadis Domine”, a na trzecim Aleksandra Smoła śpiewająca „Alleluja” Leonarda Cohena (tł. Maciej Zembaty). Wyróżnione zostały Łucja Wertelecka oraz Wiktoria Węgłowska.
Do etapu powiatowego, który odbędzie się 13 marca.2020 r. o godz. 10:00 w sali Klubu Relaks w Siechnicach wytypowano trzy osoby. Są to:
Aleksandra Janic – Szkoła Podstawowa z Tyńca Małego
Jan Szymeczek – Szkoła Podstawowa z Tyńca Małego
Aleksandra Smoła – Kobierzycki Ośrodek Kultury

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!