W tym roku „Akcja Lato 2022 r.”  skierowana była do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 7-9 lat i 9-12 lat.

Dla młodszych dzieci były przygotowane atrakcje nawiązujące do lektury „Akademia Pana Kleksa”. Dzieci przeżyły niesamowite przygody. Podczas wyjazdu do Wrocławia najmłodsi poznali mieszkańców wrocławskiego ZOO, a także udali się na spacer po Starym Mieście „w poszukiwaniu krasnali” oraz „szlakiem legend i krasnoludków”.

Starsze dzieci miały okazję przeżyć przygody związane z „Detektywem Pozytywką”. Czekał na nie rejs statkiem po Odrze oraz „Odkrywanie tajemnic Wrocławia”. Odwiedziły także Twierdzę w Srebrnej Górze, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Tam czekało na nie ognisko i pieczenie kiełbasek.

Oprócz wyjazdów odbyły się liczne warsztaty plastyczne. Dzieci wykonywały m.in.: grę kółko-krzyżyk, koralikowe magnesy, szkatułki na skarby Kleksa, papier czerpany, podczas kleksografii pisali gęsim piórem, grały w grę detektywistyczną (poznały tajniki pracy detektywa), robiły kamienne kaktusy, malowały przy sztalugach. Podczas zabaw, dzieciom towarzyszyli profesjonalni animatorzy, którzy wymyślali różne zabawy („Szpital chorych przedmiotów”-dzieci dokonywały drobnych napraw technicznych).

Nowością w tym roku były zajęcia z majsterkowania. Była to niesamowita przygoda, gdyż dzieci mogły własnoręcznie wykonać z drewna model okularów „Pozytywki” i stworzyć balon z koszyczkiem, do którego Pan Kleks wysyła swoje oko, by dotarło do niedostępnych miejsc.

Wakacyjna przygoda z półkoloniami niestety dobiegła końca. Po buziach dzieci widać, że były zadowolone z tegorocznej „Akcji Lato”. Mamy nadzieję, że liczne przygody, które przeżyły na długo pozostaną w ich pamięci. Rodziców i dziadków zachęcamy do odwiedzenia naszego FB i strony internetowej, tam były relacje z półkolonii okraszone licznymi pamiątkowymi zdjęciami.

Od poniedziałku ruszamy z druga częścią „Akcji Lato”, a mianowicie z wycieczkami dla dzieci ze świetlic profilaktyki środowiskowej. Czekają nas trzy wyjazdy wakacyjne. Wkrótce relacje na stronie FB KOK-u.

Do zobaczenia na kolejnych przygodach związanych z półkoloniami, ale będzie już inna aura, a mianowicie „aura zimowa”.

Na koniec bardzo dziękujemy wszystkim Paniom opiekunkom za profesjonalną opiekę nad naszymi  dziećmi.

Dzieciom  i rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia za rok.