W sobotę 23 marca 2019 roku w Kobierzyckim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty chóralne oraz koncert „Śpiewajmy razem”. Wzięły w nim udział chór Insieme KOK pod dyrekcją Aleksandry Tarnowskiej i chór Bemole Szkoły Podstawowej nr 82 we Wrocławiu kierowany przez Klaudię Karczmarz. Za akompaniament odpowiadała Daria Stachowicz.
Pomysł zrodził się z pasji do wspólnego śpiewu i chęci wymiany doświadczeń. Oba zespoły spotkały się po raz pierwszy na scenie w listopadzie 2018 roku podczas wrocławskiego koncertu „Narodowe śpiewanie” realizowanego w ramach projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska.
Dyrygentki obu chórów uznały, że warto byłoby rozpocząć współpracę i dać młodym wykonawcom okazję do wspólnych dalszych inicjatyw. Stąd warsztaty wokalne, zajęcia integracyjne oraz koncert, na którym można zaprezentować swoje umiejętności najbliższym.
„Śpiewajmy razem” w swej formie był bardzo rodzinny i swobodny. Zabrzmiały utwory w języku polskim, angielskim i dialektach afrykańskich. Nie zabrakło też muzyki Stanisława Moniuszki, którego rok właśnie świętujemy.
Dla dyrygentki kobierzyckiego chóru Insieme Aleksandry Tarnowskiej była to niewątpliwa satysfakcja z rozwoju podopiecznych i radość z wspólnego śpiewania.