Na to i inne pytania odpowiedziały sześciolatki z prywatnego przedszkola „Bielanek”.   31 stycznia 2024 r. bielańską bibliotekę odwiedziła grupa „Pszczółek”. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem i chętnie brały udział w pogadance o swoich ulubionych książkach.

„Pszczółki” wymieniły wiele cennych myśli m.in. o tym, że czytanie wzbogaca słownictwo i rozszerza wyobraźnię, książki umożliwiają zapoznanie się z dalszymi przygodami bohaterów ulubionych bajek, pozwalają zapoznać się kulturą innych krajów bez wychodzenia z domu, a poradniki na temat hodowli zwierząt zawierają cenne wskazówki w jaki sposób dbać o swojego domowego pupila.

Na zakończenie spotkania na dzieci czekała do rozwiązania zagadka. Dzieci aby ją rozwiązać musiały ułożyć z rozsypanych literek napis „KSIĄŻKA”, a następnie odnaleźć pasujące do każdej literki spółgłoski, tak aby utworzyć nowe hasła odnoszące się do gatunków książek znajdujących się w bibliotece, które następnie wspólnie omówiły. Przedszkolaki ze spotkania wyszły bardzo zadowolone, więc na pewno ponownie zawitają w progi naszej biblioteki.