Biblioteka główna w Kobierzycach wraz z filią biblioteczną w Wierzbicach zorganizowała pięć spotkań warsztatowych podczas których dzieci uczestniczące w półkoloniach Kobierzyckiego Ośrodka Kultury mogły zrobić breloczki mądrej sowy. Wykonane własnoręcznie przy pomocy filcu, kleju na ciepło i odrobiny wyobraźni stanowiły nie lada wyzwanie dla uczestników, ale efekty były tego warte.

 

Biblioteka z Tyńca Małego również nie próżnowała. Podczas czterech spotkań w myśl książki Pana Poety „Paw, co ogon miał z przyjaźni”, dzieci wykonały piękne i kolorowe wycinanki. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie ozdobić pawia, który stracił swoje piórka. Za ogon miały posłużyć dłonie wycięte z kolorowego papieru. Morał historii o pawiu traktował o życzliwości, więc uczestnicy byli zachęcani do wzajemnej pomocy i wymieniania się swoimi „piórkami”, aby paw wyglądał wspaniale. Było sporo dobrej zabawy i pozytywnego zamieszania.

 

Biblioteka w Bielanach Wrocławskich, także przygotowała pięć spotkań podczas, których dzieci tworzyły „zwierzaki-cudaki” z papieru. Przepiękne zwierzakowe rozety będą piękną pamiątką dobrze spędzonego czasu na półkoloniach. Trening manualny i świetna rozrywka w ramach spotkania bibliotecznego.

 

Oj, działo się, działo. A niedługo na pewno zobaczymy się na kolejnych czytelniczych spotkaniach.