– Program Categories – Koło zainteresowań

Instruktor: Daniel Pilarski
Wiek: powyżej 18 lat
Zajęcia: bezpłatne
Miejsce: Tyniec Mały
Zapisy: Kobierzycki Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 7  Kobierzycach.
Dział Sekcji, pok. 16, II p.
Tyniec Mały obiekt KOK (biblioteka), ul. Domasławska 10.
Dodatkowe informacje: tel. 608 329 418 , 71 715 12 10

 

Dyskusyjny klub filmowy skierowany jest do osób zainteresowanych kinem i spragnionych wymiany opinii na temat ulubionych produkcji. Spotkania odbywające się w przyjaznej atmosferze poszerzają też wiedzę na temat filmów o nowe tytuły.
Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań uczestników, pogłębianie ich znajomości produkcji filmowej oraz popularyzację mniej znanych lub pomijanych tytułów kina światowego.
W ramach klubu omawiane są filmy w miesięcznych blokach poświęconych konkretnemu autorowi, zjawisku filmowemu lub gatunkowi. Przybliżają one najważniejsze informacje o obrazie i jego twórcach, ciekawostki z produkcji oraz zagadnienia ze świata filmu. Wszyscy uczestnicy są zachęcani do dyskusji mającej na celu poszerzanie horyzontów oraz ćwiczenie umiejętności wypowiedzi.

 

Instruktor: Marcin Wolny
Wiek: młodzież
Zajęcia: bezpłatne
Miejsce: Kobierzyce
Zapisy: Kobierzycki Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 7, Kobierzyce
Dział Sekcji, pok. 16, II p.
Dodatkowe informacje: tel. 608 329 418

Kobierzycki Klub Poszukiwaczy Tajemnic Przeszłości jest grupą uczniów i absolwentów kobierzyckich szkół, którzy w swoim wolnym czasie lubią zagłębiać się w przeszłość. Do Klubu zapraszamy młodzież zainteresowaną przeżywaniem wspólnych przygód dotyczących szczególnie dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska. Poszukiwacze uczestniczą podczas uroczystości organizowanych przez KOK. Prowadzili warsztaty dawnego tańca, brali udział w organizacji obozu królewskiego i przygotowywali dioramy historycznej podczas gminnych dożynek. Uczestniczą w pocztach sztandarowych oraz biją cieszące się popularnością okolicznościowe monety.

Czytaj więcej Sekcja Poszukiwaczy Tajemnic Przeszłości

Instruktor: Tomasz Bykowski
Wiek: dojrzały
Zajęcia: bezpłatne, otwarty nabór
Miejsce: Kobierzyce
Zapisy: Kobierzycki Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 7, Kobierzyce
Dział Sekcji, pok. 16, II p.
Dodatkowe informacje: tel. 608 329 418

Zajęcia skierowane są do osób dojrzałych. Mają charakter spotkań i wspólnej zabawy poprzez tworzenie scenek i skeczy kabaretowych z elementami śpiewu, dialogu i tańca.
Kabaret Teściowa powstał we wrześniu 2011 roku. Obecnie jego skład to osiem energicznych pań, które uwielbiają tańczyć i projektować rozmaite stroje szyte przez Jadwigę Agroszewską, jedną z członkiń kabaretu. W dorobku artystycznym grupy znalazły się już takie choreografie jak: Kankan, Cheerleaderki, Jezioro łabędzie, Mazur, Paso doble, Cygański, Lambada, Macarena, Marusia.
W listopadzie 2015 roku kabaret „Teściowa” zdobył I wyróżnienie w Przeglądzie Zespołów Tanecznych pt. Tanecznym Krokiem, który organizowany jest przez Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Instruktorka: Wioletta Rumian
Wiek: dzieci od 7 lat
Zajęcia: bezpłatne
Miejsce: Kobierzyce
Zapisy: Kobierzycki Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 7, Kobierzyce
Dział Sekcji, pok. 16, II p.
Dodatkowe informacje: tel. 608 329 418, 663 994 000

Zajęcia edukacyjne oparte na bazie prostych, praktycznych doświadczeń na bazie produktów gospodarstwa domowego (ocet, sól, barwniki). Dzieci uczą się robić mydło, perfumy. Dowiadują się jak działa wulkan, lampa lawa oraz czym jest ciecz nienewtonowska. Poprzez zabawę odkrywają otaczający nas świat.

Instruktor: specjaliści od robotyki
Wiek: dzieci od 6 lat
Zajęcia: płatne 
Miejsce: Kobierzyce, Bielany Wrocławskie, Tyniec Mały
Zapisy:  Kobierzycki Ośrodek Kultury, ul. Ludowa 7, Kobierzyce, Dział Sekcji, pok. 16, II p.
Dodatkowe informacje: tel. 608 329 418, . 663 994 000

Zajęcia z robotyki są dla dzieci szansą na poznanie podstawowych pojęć z dziedziny robotyki, automatyki i informatyki. Podczas zajęć młodzi kursanci pracują w parach pod okiem wykwalifikowanego instruktora używając klocków LEGO. Po zbudowaniu robotów dzieci programują je za pomocą języka obrazkowego.

Sponsorzy / Współpraca

 

Kobierzycki Ośrodek Kultury
ul. Ludowa 7, 55-040 Kobierzyce
tel. (71) 311-12-00
NUMER KONTA BANKOWEGO:
BS. KOBIERZYCE NR: 2095750004 00000316 2000 0010

Powrót do góry