Znamienne przysłowie prawi, żeby nie oceniać książek po okładce. Wydźwięk powiedzenia zasadniczo jest jasny: nie powinniśmy oceniać rzeczywistości, biorąc pod uwagę wrażenia wzrokowe… A co gdyby przysłowie potraktować w sposób dosłowny?

Biblioteka w Kobierzycach przygotowała dla swoich Czytelników propozycje książkowe tytułów nieco już zapomnianych, mniej znanych autorów, czasem z nietypowych działów. Nie oznacza to jednak, że książki te nie są warte Waszej uwagi. Znaczy to jedynie tyle, że pośród ogromnej liczby kolorowych grzbietów, po prostu ciężko na nie trafić.

Przeważnie sięgamy po tych samych autorów i te same gatunki w których czujemy się komfortowo. A co jeśli się okaże, że będąc miłośnikiem kryminałów odkryjemy w sobie także zamiłowanie do gatunku fantasy, ale nigdy nie daliśmy szansy Andrzejowi Sapkowskiemu?

Czytając ten artykuł na pewno wyobrażacie sobie regał z ustawionymi na nim książkami polecanymi przez bibliotekarza… jednak jest pewien haczyk. W naszej bibliotece książki o których mowa będą zapakowane niczym prezenty na Boże Narodzenie… Żeby zobaczyć co jest w środku, musisz zabrać je do domu i rozpakować… A my jesteśmy przekonani, że taki prezent przyniesie Wam wiele radości. Kto wie, może otworzy to drzwi do nowego świata literatury, którego jeszcze nie znacie?

Zaryzykujesz? 😊