Święto to zostało  ustanowione na cześć ciekawego odkrycia. Naukowcy zaobserwowali, że przez 7 lat z rzędu kolonia pingwinów Adeli po spędzeniu miesięcy na morzu, wracała na Antarktydę do swoich terenów lęgowych – za każdym razem 25 kwietnia. Właśnie w ten dzień świętujemy Światowy Dzień Pingwina.

Biblioteka w Kobierzycach poleca serię książek pt. Detektyw Pingwin.

  1. „Detektyw Pingwin i sprawa zaginionego skarbu” Alex T. Smith

Kiedy Budyka Gniadek z Muzeum Obiektów Extraordynaryjnych prosi Pana Pingwina o pomoc, detektyw nie waha się ani chwili. Czy pan Pingwin i pająk Colin będą w stanie znaleźć zaginiony skarb? I co się stanie, gdy Przygoda okaże się NIEBEZPIECZNA?

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4851049/detektyw-pingwin-i-sprawa-zaginionego-skarbu

  1. „Detektyw Pingwin i forteca tajemnic” Alex T. Smith

Wyląduj wraz z Detektywem Pingwinem i jego przyjacielem Colinem na ośnieżonej górze. Podążaj za nimi, odkrywając tajemnice, które napotykają na swojej drodze. Czy będą w stanie rozwiązać zagadkę zaginionych zwierzaków domowych? Czy odkryją, co to za dziwne dźwięki dochodzą z opuszczonej fortecy? I czy Detektyw Pingwin pokona swój lęk przed lataniem?

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4883974/detektyw-pingwin-i-forteca-tajemnic

  1. „Detektyw Pingwin i pechowy rejs” Alex T. Smith

Detektyw Pingwin wyrusza na rejs luksusowym statkiem. Nie lubi wody i nie umie pływać, ale jego przyjaciel Colin występuje podczas rejsu z chórem żeńskim, a po ostatnich Przygodach panu Pingwinowi i tak należy się chwila relaksu. Ponadto w tutejszym barze kanapki z rybnymi paluszkami dostępne są dwadzieścia cztery godziny na dobę! Jak w niebie!
Mimo wszystkich niezwykłości, pan Pingwin podejrzewa, że dzieje się tu coś podejrzanego…
Kiedy zaprzyjaźnia się z młodym pasażerem na gapę, który ma swoją zagadkę do rozwiązania, już niebawem odkrywa, że Przygoda czyha na niego wszędzie…

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4924309/detektyw-pingwin-i-pechowy-rejs