Dnia 18.06.2021 r. w bibliotece publicznej w Kobierzycach odbył się „Baśniowy wieczór w bibliotece”.??
Spotkanie dla dzieci obfitowało w wiele aktywności, a jego główną atrakcją było spotkanie z panią Małgorzatą Żółtaszek – autorką książek dla dzieci, coachem, trenerem komunikacji oraz założycielką Wrocławskiego Centrum Empatii. Motywem przewodnim spotkania było zapoznanie dzieci ze ścieżką wydawniczą oraz wspólne stworzenie przedstawienia opartego na książce „Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki”. Dzieci miały okazję sprawdzić się w roli aktorów zarówno w czasie spektaklu, jak i poprzez odgrywanie ról osób zaangażowanych w tworzenie książki. Spotkanie miało bardzo energiczny, pełen ruchu charakter. Stało się okazją do tańców, śpiewów i świetnej zabawy.

Kiedy dzieci pożegnały się z naszym gościem mogły przystąpić do tematycznych zabaw plastycznych, ruchowych oraz przygotowanych specjalnie na tę okazję konkursów wiedzy o bajkach i baśniach. Każdy uczestnik miał okazję zapoznać się z turecką sztuką zdobienia papieru, która stanowi jedną z najstarszych metod dekorowania i ozdabiania książek (technika Ebru) oraz samodzielnie stworzyć obraz specjalnymi farbami na powierzchni wody. Kolejne atrakcje to m.in. warsztaty rzeźbienia z papieru, odgadywanie poprzez dotyk umieszczonych w specjalnych kartonach przedmiotów z bajek i baśni oraz inne gry i zabawy.
Wielkim finałem wieczoru była terenowa gra na podstawie baśni „Jaś i Małgosia” podczas której dwie grupy dzieci chowały na terenie Kobierzyc „okruszki” w postaci odblaskowych szarf, które następnie musiały zostać odnalezione dzięki narysowanym fluorescencyjną kredą podpowiedziom zostawionym przez grupę przeciwników.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom baśniowego spotkania.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez nasze biblioteki?.