Plakat informujący o dniu otwartym w Kobierzyckim Ośrodku Kultury 14.09.2019.

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty do Kobierzyckiego Ośrodka Kultury 14 września 2019 w godzinach 11.00-13.00 wszystkich zainteresowanych ofertą zajęć sekcyjnych. Zachęcamy do odwiedzin dzieci, młodzież i dorosłych. Mamy wiele atrakcji do zaoferowania!

Plakat przedstawiający ofertę edukacyjną sekcji Kobierzyckiego Ośrodka Kultury.

Podczas dnia otwartego będzie można zwiedzić obiekt i poszczególne pracownie – m.in. ceramiczną, plastyczne i muzyczne. Będzie też możliwość uczestnictwa w warsztatach z plastyki, ceramiki oraz pokazowej lekcji rysunku.
Obecni instruktorzy udzielą wszelkich informacji na temat poszczególnych zajęć, opowiedzą o tajnikach pracy i zachęcą do skorzystania z bogatej oferty zajęć indywidualnych, jak i zbiorowych. Od razu będzie można zapisać się do wybranej sekcji i podpisać stosowną umowę.
Tego dnia odbędą się również na sali widowiskowej przesłuchania i zapisy do Reprezentacyjnego Chóru KOK. Przypomnijmy – to młoda formacja, istniejąca od jesieni 2017 roku, ale już bogata w doświadczenia sceniczne (występy podczas różnych uroczystości, wyjazdy do Narodowego Forum Muzyki, udział w warsztatach chóralnych, nagroda „brązowego pasma” podczas konkursu w NFM). Dzieci uczestniczące w zajęciach rozwijają swoje pasje, uczą się nie tylko śpiewu zbiorowego, ale i dobrej wymowy. Poznają elementarne zagadnienia muzyczne, no i świetnie się bawią w gronie rówieśników.
W ofercie KOK znajdują się zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, dla maluchów do 3 roku życia polecane są spotkania umuzykalniające. Plastyka, robotyka i chemik to świetny wybór dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, na ceramikę, rysunek oraz języki obce – angielski i francuski – mogą przyjść wszyscy, od lat kilku do kilkudziesięciu. Dla zainteresowanych nauką gry na instrumentach jest bogata oferta nauki gry na pianinie, akordeonie, flecie, perkusji oraz gitarze akustycznej, klasycznej i basowej. Można też kształcić się w zakresie śpiewu.
Dla młodszych i starszych amatorów tańca jest propozycja uczestnictwa w zajęciach tanecznych. Dla dzieci i młodzieży to hip hop – jeden z najpopularniejszych ostatnio stylów tańca, dla dorosłych – taniec towarzyski. Dorośli mogą też rozwijać swe pasje w chórze, kabarecie seniora Teściowa, zespole ludowym Jarzębina, orkiestrze dętej i innych zespołach wokalno-instrumentalnych.
Zajęcia prowadzone są w Kobierzycach (ul. Ludowa 7), Bielanach Wrocławskich/Ślęzie (ul. Przystankowa 2) oraz w Tyńcu Małym (ul. Domasławska 10).